overlay color

Nieuws

Breendonk 2
16-01-2024
BEZOEK AAN KAZERNE DOSSIN EN FORT BREENDONK

Dinsdag 16 januari stond in het teken van de Tweede Wereldoorlog voor onze zesdejaars. In het kader van de geschiedenisles trokken ze op deze winterse dag naar de Kazerne Dossin in Mechelen en naar het fort van Breendonk. Het werd een ontmoeting met één van de duistere kanten van ons verleden. In Kazerne Dossin leerden onze leerlingen meer over het historische verhaal van de Jodenvervolging en de Holocaust. Ze reflecteerden hierbij ook over hedendaagse fenomenen zoals racisme en uitsluiting. Het fort van Breendonk deed onze leerlingen kennismaken met het leven in een Duits concentratiekamp. De verhalen die we hier te horen kregen, waren afschuwelijk en zinderden nog lang na bij de leerlingen. Hoe konden mensen elkaar zulke onmenselijke dingen aandoen? Jammer genoeg moesten we concluderen dat zulke wreedheden vandaag nog altijd gebeuren.

Kortom, het was een bewogen dag met vele indrukken die we niet snel zullen vergeten.

Breendonk 1
Breendonk 3
Breendonk 4
Breendonk 5
Breendonk 6
Breendonk 7
Breendonk 8