INSCHRIJVINGEN EERSTE JAAR voor 21-22  (update 18 maart '21)

Gezien de huidige situatie met de coronamaatregelen kunnen we ook dit schooljaar enkel digitaal inschrijven omdat fysieke aanwezigheid tot nader order uitgesloten is. We kiezen niet voor een aanmeldingsprocedure. Daardoor stappen wij af van een capaciteitsbepaling. Dit betekent dat wie bij ons digitaal inschrijft, een plaats krijgt in onze school. We weten dat dit ons mogelijk voor een extra uitdaging plaatst, tegelijk wensen wij het principe nog steeds te hanteren dat we ouders en leerlingen de kans willen geven bewust te kiezen voor een school en haar opvoedingsproject.
De inschrijvingen voor het eerste jaar starten zaterdag 24 april 2021 vanaf 9.00 u. We vragen de inschrijving uiterlijk 15 mei digitaal in te dienen.  Ouders die niet in de mogelijkheid zijn om digitaal in te schrijven, zullen wij ondersteunen. Zij verwittigen de school (03/312.02.33). 


Voorrangsperiode van 22 maart t.e.m. 23 april 2021
Voorafgaand aan de inschrijvingsperiode voor alle leerlingen is er een voorrangsperiode voor de inschrijvingen van broers en zussen en van kinderen van het personeel van de school. Deze ouders zullen de uitnodiging tot inschrijven ontvangen in maart.


Verloop van de inschrijving vanaf 24 april 2021
Vanaf zaterdag 24 april, 09.00 u. kan u uw digitale inschrijving starten. Haast is overbodig, de volgorde van inschrijven is immers niet belangrijk, iedereen die inschrijft, krijgt een plaats. Tegelijk vragen wij om, indien u beslist heeft te kiezen voor Maris Stella, uw inschrijving niet nodeloos uit te stellen. We vragen de inschrijving uiterlijk 15 mei digitaal in te dienen. Dit maakt een verwerking en bevestiging van uw inschrijving immers sneller mogelijk. 
Telefonisch of via mail inschrijven kan niet.


WERKWIJZE:


STAP 1: INSCHRIJVING ONLINE INDIENEN
Via de startknop onderaan deze werkwijze (mogelijk vanaf 24 april ’21, 9.00 u.) zal u gevraagd worden administratieve gegevens ter beschikking te stellen. Deze administratieve gegevens (correctheid is essentieel voor verdere communicatie) worden opgenomen in onze leerlingenadministratie en in het leerlingendossier van uw zoon/dochter vanaf het 1ste jaar secundair, conform de privacy-wetgeving.

STAP 2: BEWIJS VAN INSCHRIJVING / BEVESTIGING DOOR DE SCHOOL
Na het online indienen van uw inschrijving, wordt een bewijs van inschrijving gegenereerd en ontvangt u een brief met extra informatie.

STAP 3: INDIENEN VAN ONDERTEKEND BEWIJS VAN INSCHRIJVING + DOCUMENTEN
Om uw online inschrijving te finaliseren, bezorgt u zo spoedig mogelijk volgende documenten aan de school via de uploadzone (link hiervoor vindt u in de brief die u eveneens na inschrijving ontvangt).

- het ondertekend bewijs van inschrijving:
U ondertekent dit (zie stap 2) na afdruk of met digitale handtekening voor akkoord met het pedagogisch project, het schoolreglement (vooraf te raadplegen op onze website) en de verwerking van de administratieve gegevens.

- het formulier ‘schoolteaminformatie bij overgang basisonderwijs-secundair onderwijs’ of BaSo-fiche van het 6de leerjaar

- een scan/foto/kopie van het laatste rapport

- een scan/foto/kopie van de identiteitskaart van zoon/dochter (of kids-ID) (voor-en achterkant)

- indien van toepassing: kopie van een diagnoseverslag van een leer-of ontwikkelingsstoornis

Documenten waarover u nog niet beschikt, bezorgt u ons op latere datum maar voor 15 juni ’21.

Naast de administratieve inschrijving vinden wij een intakegesprek belangrijk voor een goede start. Gezien de coronamaatregelen kunnen wij u helaas niet ontvangen op de school. Wij bieden u daarom na inschrijving alvast digitaal extra informatie aan.
Ouders die voor of na inschrijving van hun zoon/dochter een gesprek wensen, bv. om de studiekeuze of een zorgvraag te bespreken, kunnen dit aanvragen bij het digitaal indienen van de administratieve inschrijving (stap 1). Het is belangrijk dat u aangeeft dat u een intakegesprek met de zorgcoördinator wenst. Wij staan u graag te woord in een online gesprek.
Hebt u vragen omtrent de inschrijving, aarzel dan niet contact te nemen via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of telefonisch 03/312.02.33

STARTKNOP voor de administratieve inschrijving.
 

INSCHRIJVINGEN NIEUWE LEERLINGEN IN HET 2DE TOT 6DE JAAR voor 21-22  (update 25 november 2020)

Na 30 juni 2021 plaatsen wij onze eigen leerlingen in de klasgroepen en vermelden wij hieronder eventuele volzetverklaringen.

Vanaf 6 juli 2021, 9.00 u. kan u hier uw inschrijvingswens aan ons doorgeven. U ontvangt een inschrijvingsbewijs of bij volzetverklaring een document van ‘niet gerealiseerde inschrijving’ en hiermee krijgt u een plaats op onze wachtlijst.

Een niet-gerealiseerde inschrijving kan omgezet worden in een ‘gerealiseerde inschrijving’ indien er vrije plaatsen komen. Wij contacteren u in dat geval volgens de volgorde van de wachtlijst.

In elk geval zal bij realisatie van de inschrijving gevraagd worden om volgende zaken aan de school te bezorgen:
-het rapport van 30 juni ’21 met het attest van het gevolgde studiejaar
-een kopie van de identiteitskaart
-eventueel een kopie van het attest (met diagnoseverslag) van een leer- of ontwikkelingsstoornis
Wordt de inschrijving gerealiseerd, dan ontvangt u een inschrijvingsbewijs ter ondertekening voor akkoord met het pedagogisch project en het schoolreglement. We informeren je nadien over het bestellen van boeken, het schooluniform…

Voor de richting Woordkunst-drama (instromen enkel nog mogelijk in 4Wk, 5Wk en 6Wk) geldt een aparte regeling. Er is een toelatingsproef op donderdag 1 juli en dinsdag 17 augustus.   Inschrijven voor de toelatingsproef kan je via het webformulier. Inschrijven voor de proef is verplicht. Na inschrijving ontvang je via mail de opgave voor de toelatingsproef.  Wij wensen de kandidaat-leerlingen veel succes!

De school is in de zomervakantie gesloten van 10 juli '21 t.e.m. 15 augustus '21.  In deze periode kunnen er geen inschrijvingen plaatsvinden en worden ingezonden inschrijvingen niet verwerkt.

Capaciteit

Voor het schooljaar 2020-2021:

1A: inschrijving zonder capaciteitsbepaling

2K, 2de leerjaar, 1ste graad, Artistieke vorming: VOLZET
2L, 2de leerjaar, 1ste graad, Klassieke talen: Latijn: VOLZET
2M, 2de leerjaar; 1ste graad, basisoptie Moderne talen en wetenschappen: VOLZET

3Ec, 1ste leerjaar, 2de graad ASO Economie: VOLZET
3H, 1ste leerjaar, 2de graad ASO Humane wetenschappen: VOLZET
3K, 1ste leerjaar, 2de graad KSO, Beeldende en architecturale kunsten
3L, 1ste leerjaar, 2de graad ASO, Latijn: VOLZET
3W, 1ste leerjaar, 2de graad ASO, Wetenschappen
3WK, 1ste leerjaar, 2de graad KSO, Woordkunst-drama: VOLZET

4Ec, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Economie
4H, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Humane Wetenschappen: VOLZET
4K, 2de leerjaar, 2 de graad KSO, Beeldende en architecturale kunsten: VOLZET
4L, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Latijn: VOLZET
4W, 2de leerjaar, 2de graad ASO, Wetenschappen
4Wk, 2de leerjaar, 2 de graad KSO, Woordkunst-drama

5Ar, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Architecturale kunsten: VOLZET
5E, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wiskunde  VOLZET
5ET, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Economie-moderne talen: VOLZET
5EW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wetenschappen: VOLZET
5H, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Humane wetenschappen  VOLZET
5K, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Beeldende kunsten: VOLZET
5L, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Latijn VOLZET
5TW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Moderne talen-wetenschappen VOLZET
5W, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Wetenschappen-wiskunde: VOLZET
5WK, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Woordkunst – drama: VOLZET

6Ar, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Architecturale kunsten: VOLZET
6E, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wiskunde: VOLZET
6ET, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Economie-moderne talen: VOLZET
6EW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Economie-wetenschappen VOLZET
6H, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Humane wetenschappen VOLZET
6K, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Beeldende kunsten: VOLZET
6L, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Latijn VOLZET
6TW, 1ste leerjaar, 3de graad ASO, Moderne talen-wetenschappen VOLZET
6W, 1ste leerjaar, 3 de graad ASO, Wetenschappen-wiskunde VOLZET
6WK, 1ste leerjaar, 3 de graad KSO, Woordkunst – drama: VOLZET